"Lavice" savladale Srbiju u sjajnom ambijentu "Bemax arene"!

Rukomet

Tag Video
Comments 1

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je večeras u Podgorici, u sjajnom ambijentu "Bemax arene", selekciju Srbije 26:25 u utakmici četvrtog kola šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je prvi međusobni duel u Zrenjaninu dobila 31:30, u dosadašnjem dijelu kvalifikacija ostvarila je maksimalan učinak, i tako će sa prvog mjesta čekati žrijeb za Evropsko prvenstvo.

Još jedna drama, još jedna pobjeeda izvojevana u posljednjim sekundama.

Izabranice selektorke Bojane Popović opravdale su ulogu favorita, ali su do pobjede, u do posljednjeg mjesta ispunjenoj Bemaks areni, došle teže od očekivanog.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kojem su više puta imale po dva gola prednosti, crnogorske rukometašice nastavak meča odigrale su slabije od očekivanog.

Srbija je prvi put povela u 30 (14:13), a u 37. stekla je prednost od dva gola (17:15). Vodila je i 18:16, a posljednji put bila je u vođstvu u 47. minutu (20:19).

Crna Gora je golom Tatjane Brnović ponovo došla do vođstva (22:21) u 48, a uzbudljivoj završnici Matea Pletikosić je prednost povisila na 26:24 i riješila sve dileme.

Brnović je bila najefikasnija sa sedam, dok su Dijana Mugoša i Matea Pletikosić postigle po četiri gola.

U selekciji Srbije po pet pogodaka postigle su Sanja Radosavljević i Anđela Janjušević.

"Lavice" će posljednja dva meča u kvalifikacijama odigrati 3. i 7. aprila i to protiv Turske u gostima i Bugarske pred svojim navijačima. Nakon toga, slijedi ono glavno, kvalifiakcije za Olimpijske igre. Za 11. april zakazan je duel sa Paragvajem, a nakon dana pauze čekaju nas mečevi sa Njemačkom i Slovenijom - dvije najbolje iz te grupe plasiraće se na OI u Parizu.