27 °

max 35 ° / min 24 °

Ponedjeljak

30.06.

35° / 24°

Utorak

01.07.

36° / 22°

Srijeda

02.07.

37° / 21°

Četvrtak

03.07.

38° / 22°

Petak

04.07.

38° / 23°

Subota

05.07.

38° / 24°

Nedjelja

06.07.

37° / 23°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
U Kini registrovano više od 2.000 slučajeva korona virusa, umrlo 56 ljudi

Izvor: EPA-EFE/STR

Svijet

Comments 0

U Kini registrovano više od 2.000 slučajeva korona virusa, umrlo 56 ljudi

Izvor: Srna/N1

Autor: Marija Mitrović

  • Viber

Od korona virusa u Kini je umrlo 56 ljudi, a više od 2.000 je zaraženo.

Virus, za koji se vjeruje da se pojavio krajem prošle godine na pijaci morskih plodova u centralnom kineskom gradu Vuhanu, na kojoj se obavljala ilegalna trgovina, proširio se i na druge kineske gradova među kojima su Peking i Šangaj, ali i na SAD, Tajland, Južnu Koreju, Japan, Australiju, Francusku i Kanadu.

Kina je danas najavila zabranu prodaje divljači, ribe i morskih plodova u marketima, restoranima i preko interneta.

Divlje životinje, najčešće žrtve krivolova, prodaju se na kineskim pijacama i vjeruje se da su praktično inkubatori za viruse koji se tu razviju, a zatim prelaze na ljude.

Vlasti kineskog grada Šantoua, u provinciji Guangdong, najavile su da od sjutra stupa na snagu zabrana ulaska automobilima, brodovima i ljudima radi sprečavanja širenja korona virusa.

Iz grada Šantou, koji je udaljen više od 800 kilometara od grada Vuhan u centralnoj Kini, najavljena je i suspenzija autobuskog i trajektnog saobraćaja, kao i taksija od danas u 14.00 sati po lokalnom vremenu.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR