Princ Vilijam smatra da bi najveći preduzetnici današnjice trebalo da se usredsrede na spašavanje planete i rješavanje problema na Zemlji, umjesto što razvijaju svemirski turizam.
Vojvoda od Kembridža govorio je za Bi-Bi-Si i indirektno kritikovao Džefa Bezosa, Ilona Maska i Ričarda Brensona, koji se proteklih mjeseci takmiče u razvoju komercijalnih svemirskih letova.
„Potrebno nam je da se najveći svjetski umovi usredsrede da poprave ovu planetu, a ne da nađu novo mjesto za život“, istakao je Vilijam.
Ključno je, kako kaže, da se fokusiramo na našu planetu, a ne da dignemo ruke i idemo u svemir da tamo tražimo rješenja za budućnost.
Juče je holivudski glumac Vilijam Šatner postao najstariji čovjek u svemiru nakon što je odletio u suborbitalnoj kapsuli „Blu oridžina“ – kompanije najbogatijeg čovjeka na svijetu Džefa Bezosa.
Direktor kompanije „Virdžin“ ser Ričard Brenson i Ilon Mask, osnivač „Tesle“ i „Spejs-Eksa“, takođe su u trci za razvoj komercijalnih letova u svemir.
Princ Vilijam je u intervjuu naglasio da apsolutno nema nikakav interes da ide u svemir, kao i da postoji „fundamentalno pitanje“ u vezi sa zagađenjem koje ti svemirski letovi ostavljaju za sobom.
Upozorio je i na „klimatsku anksioznost“ među mladim ljudima, čija je budućnost u konstantnoj opasnosti.
Vojvoda od Kembridža je, takođe, pozvao odrasle da se sjete koliko im je u mladosti značilo da mogu da provode vrijeme napolju i koliko je, zbog zagađenosti, današnjoj djeci djetinjstvo ograničenije.
„Prava bi katastrofa bila ako bi princ Džordž sjedio ovdje za 30 godina i pričao o spasavanju planete“, istakao je Vilijam.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR