15 °

max 18 ° / min 9 °

Četvrtak

23.03.

18° / 9°

Petak

24.03.

18° / 11°

Subota

25.03.

16° / 11°

Nedjelja

26.03.

17° / 10°

Ponedjeljak

27.03.

12° / 6°

Utorak

28.03.

11° / 3°

Srijeda

29.03.

10° / 3°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
U raketnom napadu u Hersonu uništen turski brod "Tuzla"

Izvor: printscreen

Svijet

Tag Video
Comments 0

U raketnom napadu u Hersonu uništen turski brod "Tuzla"

Izvor: radiosarajevo.ba

Autor: Antena M

  • Viber

Teretni brod "Tuzla", koji je u turskom vlasništvu, pogođen je projektilom u luci u južnom ukrajinskom gradu Hersonu, pri čemu je izbio požar. Projektil je pogodio most broda, saopštila je pomorska sigurnosna kompanija Ambrey. 

Reuters je uspio potvrditi lokaciju snimka na osnovu brodova i zgrada koje se vide na videu, te na osnovu satelitskih snimaka tog područja. 

Međutim, nijesu mogli potvrditi kad je snimak tačno nastao. Brod se nalazi u luci još od početka ruske invazije na Ukrajinu u februaru prošle godine. 

Brod je bio u vlasništvu kompanije Cayeli Shipping, iz koje još uvijek nijesu komentarisali incident. Navodno je 12 turskih brodova zarobljeno u ukrajinskim lukama, uključujući Herson, koje nijesu obuhvaćene crnomorskim ugovorom o žitu, prenosi Index. 

"Sinoć je došlo do napada, najvjerojatnije na luku, i čini se da je projektil pogodio brod. O turskim brodovima u Hersonu brinu se male posade tako da nema ozlijeđenih ni smrtno stradalih", rekao je izvor pod uslovom anonimnosti.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR