20 °

max 34 ° / min 19 °

Srijeda

25.06.

34° / 19°

Četvrtak

26.06.

35° / 24°

Petak

27.06.

37° / 22°

Subota

28.06.

31° / 21°

Nedjelja

29.06.

29° / 18°

Ponedjeljak

30.06.

32° / 19°

Utorak

01.07.

34° / 21°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hrabrost, ludost ili ometanje GPS-a: Let bjeloruskog aviona zbog rizične rute pratilo više od 22.000 ljudi

Izvor: screenshot X

Svijet

Comments 0

Hrabrost, ludost ili ometanje GPS-a: Let bjeloruskog aviona zbog rizične rute pratilo više od 22.000 ljudi

Autor: Antena M

  • Viber

Uslijed rastućih tenzija na Bliskom istoku, napada Izraela na Iran te američkih napada, na iranska postrojenja, vazdušni prostor na potezu od Izraela do Irana u potpunosti je očišćen od civilnih aviona. Međutim, na stranici Flightradar pojavio se izuzetak koji je privukao pažnju brojnih ljudi.

Naime, prema prvobitnoj ruti koju je objavio Flightradar24, bjeloruski avion koji leti iz Dubaija za Minsk odlučio je, za razliku od ostalih aviokompanija, da ide direktno preko iranske teritorije.

Ovaj potez privukao je pažnju i brojnih ljudi širom svijeta pa je tako preko stranice Flightradar24 ovo i trenutno najpraćeniji let.

Prema posljednjim podacima, let ovog aviona pratilo je više od 22.000 ljudi.

Međutim, Flighradar24 u međuvremenu je promijenio rutu ovog leta te se avion umjesto iznad Irana, našao na ruti prema Pakistanu. Ovakva promjena mogla bi biti znak i velikog ometanja GPS signala koje je zabilježeno na području Bliskog istoka, a na što nijesu imune ni aviokompanije, kao ni stranice koje prate letove širom svijeta.

Vazdušni prostor na velikom dijelu Bliskog istoka zatvoren je već dvije sedmice, a aviokompanije su najavile kako će tako ostati i u narednom periodu uslijed sve veće eskalacije.

Aviokompanije u tom slučaju biraju alternativne rute preko Kaspijskog mora ili južno preko Egipta i Saudijske Arabije.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR