28 °

max 28 ° / min 17 °

Ponedjeljak

04.08.

28° / 17°

Utorak

05.08.

31° / 17°

Srijeda

06.08.

34° / 19°

Četvrtak

07.08.

34° / 20°

Petak

08.08.

38° / 21°

Subota

09.08.

40° / 23°

Nedjelja

10.08.

41° / 25°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Tramp i Karni će razgovarati narednih dana, saopštio kanadski zvaničnik

Izvor: EPA-EFE

Svijet

Comments 0

Tramp i Karni će razgovarati narednih dana, saopštio kanadski zvaničnik

Izvor: Reuters / Antena M

Autor: Portal Antena M

  • Viber

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp i premijer Kanade Mark Karni vjerovatno će razgovarati „narednih dana“ nakon što su SAD uvele carinu od 35% na robu koja nije obuhvaćena trgovinskim sporazumom između SAD, Meksika i Kanade, rekao je sinoć jedan kanadski zvaničnik.

Dominik LeBlan, ministar u kanadskoj vladi zadužen za trgovinske odnose sa SAD, rekao je u emisiji „Face the Nation“ na CBS News da su ga nedavni razgovori „ohrabrili“ i da vjeruje da postoji mogućnost da se postigne dogovor kojim bi se smanjile carine.

„Razgovori sa sekretarom Lutnikom i ambasadorom Grirom su ohrabrujući, ali još nismo tamo gdje treba da budemo da bismo postigli dogovor koji je u interesu obje ekonomije“, rekao je LeBlan, misleći na američkog sekretara za trgovinu Hauarda Lutnika i američkog trgovinskog predstavnika Džejmison Grira.

Ministar je kazao da očekuje da će Karni i Tramp razgovarati „narednih dana“.

„Smatramo da postoji mogućnost da se postigne dogovor koji će umanjiti neke od ovih carina i obezbijediti veću sigurnost za investicije“, rekao je LeBlan.

Vašington je u petak djelimično opravdao uvođenje carina tvrdnjom da Kanada nije uspjela da zaustavi krijumčarenje fentanila. Ovo je posljednji udarac u višemjesečnom carinskom ratu koji je Tramp pokrenuo ubrzo nakon povratka na vlast ove godine.

Karni navodi da Kanada učestvuje sa svega 1% u uvozu fentanila u SAD i da intenzivno radi na dodatnom smanjenju tog obima.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR