Srpski demonstranti u Leposaviću napali su kosovske novinare kamenjem i šok bombama. Udruženje novinara Kosova (AGK) saopštilo je da je snimatelj zadobio teške povrede glave i tijela, prenose mediji.
“Mediji napadnuti u Leposaviću, snimatelj RTK, Bardh Bekteshi, zadobio je teške povrede glave i tijela. Medijske ekipe iz Prištine bile su danas meta brutalnog napada dok su radile svoj posao u Leposaviću. Snimatelj RTK, Bardh Bekteshi, je fizički napadnut kao što se vidi na uznemirujućoj snimci koju su ekipe na terenu poslale Udruženju novinara Kosova”, navodi se u saopštenju AGK i dodaje da je, osim fizičkog napada, Bekteshu razbijena i kamera.
U izjavi za AGK, novinarka Venera Xhoxhaj pokazala je da su demonstranti bacali kamenje na medijske ekipe, Tëvë1, RTV Dukagjini, RTK, Klan Kosova i KTV.
“Gađali su nas kamenjem, neke kolege dok su odlazili, pali su, a našeg snimatelja Bardha Bekteshija su gurnuli, oborili ga, a potom i fizički napali, nanijevši mu povrede po glavi i tijelu”, kazala je ona.
Snimak napada objavljen je na twiteru.
Another RTK team is attacked in Leposaviq
— RTK - Radio and Television of Kosovo (@rtklivecom) June 16, 2023
RTK cameraman, Bardh Bekteshi, was physically attacked, and his camera was broken.
In the images sent to us by our journalist Venera Xhoxhaj, we can see the attack of the media teams and the cameraman Bekteshi falling.#RTK #attacked pic.twitter.com/AMYVP8MBku
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR