Slovenački policijski brodovi danas su tri puta povrijedili liniju razgraničenja na moru između Hrvatske i Slovenije, objavilo je hrvatsko Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Kako se navodi, u prvom slučaju, u deset sati i 45 minuta, na oko osam milja od Rta Savudrija, u području Piranskog zaliva, hrvatski policijski brod zatekao je slovenački policijski brod.
Pošto su ih upozorili da se nalaze u teritorijalnim vodama Hrvatske i zatražili da ih napuste, Slovenci su to i učinili nakon dvadesetak minuta, prenosi tela je Hina.
Drugi slučaj desio se posle 11 sati, na oko 1,9 milja od Rta Savudrija, a treći oko 14 sati blizu istog mesta. U oba slučaja izdato je upozorenje da se napuste teritorijalne vode Hrvatske, što su slovenački brodovi i učinili.
Hrvatski MUP najavio je da će o svim povredama linije razgraničenja obavještavati hrvatsko Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR