Svještenik Milan Jordović (41) i učitelj vjeronauke Zoran Marinković (43) pravdali su se policajcima riječima da idu iz manastira Studenica i da ne znaju što bi ih zaustavljali, a u bunkeru automobila nosili su 52 paketa skanka.
Čak 27 kilograma narkotika zaplijenila je policija u automobilu kojim su se vozili pop i veroučitelj iz Požege, jedan u mantiji, drugi u ženskoj odeći.
Kako prenose tamošnji mediji, kada su ih pripadnici MUP-a zaustavili na putu, pravdali su se da su vjernici koji su krenuli iz manastira i da nemaju šta da prijave policiji.
Svješteniku i vjeroučitelju je određen pritvor do 30 dana, a pop se na saslušanju branio ćutanjem.
Dan poslije vijesti o hapšenju popa Milana Jordovića stanovnici Požege su bili u nevjerici, ali je sve manje onih koji ubjedljivo „stavljaju ruku na panj“ da njihov svještenik nije mogao da učini ništa nečasno, kamoli da krijumčari drogu.
Jordović, koji je dužio crkvu u požeškom naselju Savinac, i bivši vjeroučitelj Zoran Marinković pali su utorak u šake čačanske policije u Mrčajevcima pošto je u „pasatu“ u kojom su se nalazili pronađeno 27 kilograma skanka.
Kako pričaju mještani, nijesu primijetili da je pop umješan u mutne poslove jer se nije isticao imovinom.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR