12° / 8°

26.04.

17° / 10°

Veliki preokret Arsenala sa igračem manje

Arsenal je pobijedio u Londonu Aston Vilu sa 3:2, uprkos tome što je gost iz Birmingema dvaput imao prednost, ali i činjenici da je Ejnsli Mejltend-Najls dobio dva žuta kartona u prvom poluvremenu.

Vila je na „Emirejtsu“ povela u 20. minutu preko Mekgina, a kada je u 41. minutu Mejtland Najls dobio crveni karton djelovalo je da slijedi loš rezultat tima Unaja Emerija.

Ipak, u 59. minutu Pepe je pogodio iz penala i izjednačio, a Vesli je u 60. minutu donio novu predost gostima. Međutim, u posljednjih 15 minuta „Tobdžije“ su došle do preokreta – Kalum Čejmbers je u 81. minutu izjednačio na 2:2, a Obamejang je u 84. donio pobjedu i nova tri boda Arsenalu, koji je zabilježio prvi trijumf nakon tri meča.

Tim iz Londona sada je četvrti sa 11 bodova, a Aston Vila je 18. sa četiri boda. U narednom kolu Arsenal gostuje Mančester Junajtedu, dok će na „Vila parku“ gostovati Barnli.