16° / 12°

03.05.

17° / 11°

Zvezda preživjela dramu u Laktašima

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak u ABA ligi poslije 15 kola dramatičnom pobjedom nad Igokeom u Laktašima 79:77.

Duel u Laktašima obilježila je "rezultatska klackalica" tokom svih 40 minuta. Domaćina je pobjede koštala katastrofalna četvrta četvrtina u kojoj su za prvih sedam minuta postigli samo četiri poena.

Šut za pobjedu Igokee imali su Vuk Radivojević i Danilo Anđušić, ali bivši igrači Zvezde, odnosno Partizana, nisu bili precizni.

Anđušić je kod domaćina bio najbolji sa 15 poena, većinu je postigao u drugom poluvremenu, Adamović je dodao 12. U Zvezdi Regland 18 poena i 7 asistencija, Davidovac i Odžo po 11 poena.