17° / 11°

Barsa u spektakularnom finalu sa Realom do trofeja Kupa

Košarka

Tag Video

Košarkaši Barselone odbranili su trofej Kupa kralja u spektakularnom finalu sa Realom. Barselona je pobijedila najvećeg rivala 94:93 poslije nestvarne završnice u Madridu.

Junak je postao Ante Tomić koji je sekund prine kraja položio loptu na drugi obruč, a Entoni Renfold blokirao šut nakon što je lopta dotakla tablu, pa je koš priznat.

Prethodno je Barselona nadoknadila 17 poena zaostatka iz treće četvrtine, bila na korak od pobjede, ali je Serhio Ljulj sjajnim šutem u posljednjoj sekundi donio produžetak.

Uslijedila je žestoka borba u dodatnih pet minuta, a Barsa stiče naizgled nedostižnih 92:87 na 21 sekund prije kraja.

Rendolf trojkom vraća nadu Realu, ali Singlton kreće u kontru za pobjedu. Međutim, sudije nisu svirale faul iako ga je Džejsi Kerol namjerno udario u glavu.

S druge strane, Kerol poentira uz dodatno slobodno bacanje i preokreće na 93:92 na četiri sekunde prije kraja.

Tu nije bio kraj drami, Tomić uspijeva sekund prije kraja da donese koš na pomenuti način, a onda je Ljulj zamalo šokirao Katalonce.

Gađao je sa svoje polovine terena, pogodio je obruč, ali nije imao sreće.