02.05.

22° / 14°

Sjajan meč u Novom: Jadranu gol prednosti pred revanš polufinala Eurokupa

Vaterpolo

Vaterpolisti Jadrana Carine u prvom meču polufinala Eurokupa savladali su u Igalu ekipu OSC Budimpešta 11:10 (0:3, 6:3, 4:3 i 1:1)

Mladi sastav Vladimira Gojkovića pripredio je iznenađenje jer je mnogo iskusniji tim iz Mađarske slovio za favorita u ovom dvomeču.

Mađari su vodili 3:0 u prvoj četvrtini, a domaćin je prvi gol dao tek u drugom minutu druge dionice. Međutim, odlično izdanje u tom periodu igre koji je pripao Jadranu 6:3.

Imao je Jadran dva gola prednosti tokom treće dionice 9:7 i 10:8, a na 34 sekundi do kraja vodio je 11:9 i imao napad. No, nakon greške Draškovića, Salamon je postavio konačnih 11:10.

Đuro Radović je postigao tri gola, Averka dva, a po jedan Popadić, Obradović, Gardašević, Spaić, Drašković i Petković. Kod gostiju istakao se Erdelji sa četiri gola, Manherc je postigao tri, a po jedan Ranđelović, Kovač i Salamon. Naš reprezentativac Draško Brguljan nije uspio da se upiše u strijelce za OSC.