12 °

max 18 ° / min 11 °

Utorak

28.10.

18° / 11°

Srijeda

29.10.

17° / 10°

Četvrtak

30.10.

17° / 12°

Petak

31.10.

20° / 13°

Subota

01.11.

20° / 13°

Nedjelja

02.11.

19° / 12°

Ponedjeljak

03.11.

18° / 15°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.

Religija

Sajtovi eparhija Mićovića i Ostojića različito o dodjeli odlikovanja Amfilohiju

Autor: Antena M

  • viber

d vujicic

I-Filozof Fihte je rekao: Kakav je ko čovjek, takvu filozofiju bira!Po ljudima koje okuplja, lako je prosuditi stvarni karakter svake ideje. Velikosrpstvo i četništvo su ideologije polusvijeta. Uistinu, oni su dva imena iste profašističke ideologije i “političke” prakse. Zato neodoljivo privlače tribalne pećinske blećine, ljude kratke pameti i velikih frustracija, frojdističke “kompleksaše” i moralne idiote.

d vujicic

II-Iz istoga antropološkog humusa izrasli su njihovi današnji “voždovi” i “vojvode.” Valja se prišetiti od kakvog su antropološkog materijala bili načinjeni predvodnici crnogorskih četnika u II sv ratu! Kada je četništvo počelo “dizati glavu” devedesetih, od tog gnjoč “ljudskog” materijala sebi gradilo ideologe i vođe! Novo cg četništvo zakonomjerno je sebi izabralo perjanicu s dubrovačkog ratišta koji treba da igra ulogu đenerala u ratu protiv suverene CG.

d vujicic

IV-Staro četništvo iz II sv rata i današnje novo imaju istu suštinu i isti cilj. Matrice djelovanja su im iste. Stari četnici su “pjevali”: Sprem’te se, sprem’te! Nove đurišlije isto kazuju. Kad je pušten iz pritvora,banjski pop đurišlija poručio je da se spremaju, valjda na dugu i silnu borbu! Najdobrohotnije bi novim đurišlijana prije no učine kakvo zlo, valjalo savjetovati da stave prst na čelo i prišete se istorije CG od 1941 do danas, s posebnim osvrtom na Zidani most.