Od sredine septembra, kada je krenula koordinisana akcija predstavnika Direrktorata za inspekcijske poslove i urbanizam, građevinske inspekcije i Komunalne policije i inspekcije vrši se kontrola objekata koji se grade bez građevinske dozvole, saopšteno je Anteni M u Komunalnoj policiji na Žabljaku.
“Na osnovu raspoložive dokumentacije obilazimo teren i identifikujemo takve objekte i njihove vlasnike. Zapisnički konstatujemo zatečeno stanje i donosimo rješenje o zabrani gradnje. Kontrolnim obilaskom provjeravamo dali je gradnja nastavljena i kroz tu fazu je evidentirano da je u više od 15 slučajeva gradnja nastavljene. U tim slučajevina kompletiramo predmet i dostavljamo ga Urbanističko-građevinskoj inspekciji Crne Gore koja je nadležna za rušenje takvih objekata”, kaže ovlašćeno lice u Komunalnoj policiji sa Žabljaka Slavko Pavlović.
Pavlović je istakao da mjere na suzbijanju nedozvoljene gradnje na Žabljaku daju efekte jer je od donošenja mjera značajno manje gradnje. Kaže da će dodatan doprinos dati satelitski snimak prostora i da nadležni neće prekidati ovaj posao.
.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR