Beranski policajci postupili su po odluci suda da oduzmu spomenik četničkom vojvodi Pavlu Đurišiću iz manastira Đurđevi stupovi, ali ga nijesu našli u dijelu prostorija u manastirskom kompleksu koji su pretražili, saznaju „Vijesti“.
„Policajce je dočekao iguman i starešina manastira Danilo Trpčevski sa sveštenstvom i dozvolio policijskim službenicima da pregledaju konak, ali oni tamo nijesu našli spomenik. Iguman je kontaktirao telefonom mitropolita Metodija i on je policajcima rekao da u manastiru postoje prostorije od kojih samo on ima ključ“, rekao je sagovornik iz vrha policije koji je upoznat sa dešavanjima u Beranama.
Metodije je navodno rekao policijcima da rješenje treba da glasi na starješinu manastira, odnosno njega, a ne na igumana starješinu konaka, jer u dio prostorija samo on ima pristup.
Policija je odmah obavijestila sud o novonastaloj situaciji, i čeka njegovu reakciju, rekao je sagovornik lista.
On je rekao da se Trpčevski izvinjavao policajcima koji su došli na lice mjesta zbog objava na društvenim mrežama kojima je vrijeđao policiju koja je bila ispred manastira.
Trpčevski je u međuvremenu te objave izbrisao.
Shodno sudskoj odluci, starješina Manastira Đurđevi Stupovi, Danilo Trpčevski, dužan je da preda spomenik policiji, a ako to odbije biće kažnjen 1.000 eura ili u konačnom kaznom zatvora.
Prema istoj odluci, oduzeti spomenik se predaje na čuvanje Regionalnom centru bezbjednosti „Sjever“, Odjeljenju bezbjednosti Berane. Rješenje izvršava Uprava policije Regionalni centar bezbjednosti „Sjever“, Odjeljenje bezbjednosti Berane.
Goran Mijušković
Pa dobro Metodije ih je korektno i lijepo podučio kako da rade svoj posao, baš pošteno od njega.
Hisen Babajic
NASA(SRPSKA,NA ZALOST)POLICIJA NE MOZE NACI SPOMENIK KOLJACU KOJI JE TEZAK OKO 1500 KG?OPET PAVLE KROZ BERANE SETA,OVO JE BRUKA I ZA POLICIJU I ZA SVAKOG NORMALNOG COVJEKA,PONIZAVAJU NAS IZ DANA U DAN!
d vujicic
Što čini od CG i od "cg tužilaštva, sudstva i bezbjedenosnog sektora" - glavni koordinator,prekaljeni operativac UDBE,BIA i GRU agenture za CG nebojša rodić danas "po službenoj ambasadorskoj dužnosti", srbije u CG!? Ko je mislio lelekat - vakat mu je!