13 °

max 20 ° / min 7 °

Četvrtak

30.10.

20° / 7°

Petak

31.10.

22° / 11°

Subota

01.11.

22° / 14°

Nedjelja

02.11.

21° / 15°

Ponedjeljak

03.11.

17° / 14°

Utorak

04.11.

16° / 11°

Srijeda

05.11.

18° / 10°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Bursać: Evidentan je potpis kancelarije sa sjedištem u Beogradu, taj obrazac je zastrašujuće isti kao devedesetih

Društvo

Comments 2

Bursać: Evidentan je potpis kancelarije sa sjedištem u Beogradu, taj obrazac je zastrašujuće isti kao devedesetih

Autor: Antena M

  • Viber

Sve što se dešava zadnja tri dana specifično u Podgorici, sa narativima koji jesu širi, je gotovo preslikano ono što se nažalost desilo aprila ‘92.godine u Bosni i Hercegovini, a znamo šta se dešavalo posle tog aprila ‘92.godine - rekao je u emisiji Na kraju dana, na Televiziji E, bosanskohercegovački pisac i kolumnista Dragan Bursać.

Situacija u Crnoj Gori, kaže Bursać, neodoljivo podsjeća na devedesete godine prošlog vijeka, jer su prisutni identični antibošnjački, antimuslimanski, kako kaže, klerofašistički narativi u kojima se preko neke teorije zavjere, a najčešće ugroženosti srpskog stanovništva stanovništva i ,,spontano” dešava ,,narod”.

,, Fascinantna je ta gotovo iskopiranost kako se to dešava i svakom čovjeku koji je došao iz Bosne i Hrvatske se trenutno aktivira PTSP , jer vi vidite iz sekunde u sekund rulju kako ide da sa željom da linčuje ljude druge i drugačije, specifično, u ovom slučaju Turke, građane Turske koji su u Crnoj Gori i to je nešto zastrašujuće i prosto ne možete da vjerujete da se nakon 35 -36 godina takve stvari, takvim intenzitetom i tako brzo dešavaju tu. Vidimo u zadnja tri četiri dana da događaj prestiže događaj i vi vidite u jednom trenutku mlade ljude i onda saznajete da imaju negdje u štekovima i bejzbol palice i parole i transparente i prevoz, vidite da tu nemas od spontanosti, vidite spaljivanhe prodavnica koje drže turski državljani, vidite automobile koji su zapaljeni, vidite da ti ljudi zapravo i nijesu Turci, osim jednog, da su Azerbejdžanci i gdje došlo do kafanske tuče, provokacija, posjekotina, poderotina, ne napada kojim bi bio ugrožen život i da vidite zbog čega je taj čovjek prvo došao u tu situaciju da bude napadnut, a onda vidite transkripciju, kako bih ja rekao kancelarije, gdje dobijate situaciju da zli Turci šta rade - idu ubijaju, spaljuju, pokušavaju da zlostavljaju poštene građane Crne Gore što je potpuno ludilo, što je zastrašujuće”, rekao je Bursać.

Evidentan potpis "kancelarije", smatra Bursać, sa sjedištem u Beogradu je prisutan, kako tvrdi, nesmanjenom žestinom od ranih devedesetih godina i taj obrazac je zastrašujuće isti.

"Ovo što se dešava zadnja tri dana specifično u Podgorici, sa narativima koji jesu širi, je gotovo preslikano ono što se nažalost desilo aprila ‘92.godine u Bosni i Hercegovini, a znamo šta se dešavalo posle tog aprila ‘92.godine", istakao je Bursać.

Kaže da na Balkanu nije ništa slučajno kada se u blizini nalazi Vučićev režim, jer je pattern obrazac slanje batinaša i isceniranje događaja.

"Kako su ti batinaši obučeni, kako su maskirani, kakvu imaju "radnu opremu", zovem je radna oprema jer dobar dio batinaša pohađa kojekakve vojne policijske akademije i imaju svi iskaznice državne, pa kad vidite da je to poprilično slično onome što se dešava na ulicama Podgorice zadnja dva tri dana", zaključio je Bursać.

Komentari (2)

POŠALJI KOMENTAR

kokobil

To se ponavlja. Uvijek Zabje lo, i uvijek navijači. Ko ih pla ća? Ko ih organizuje? Ko ih vodi? Đe je centrala? Neko zna. Neko krije, da je vojska spremna.

Izjedanujedan

Samo što ćemo mi batinaše,kad nam pukne film,a brzo će,pospremiti i pokazati da je ovo Crna Gora i da su se malo zaigrali.Neće da može ONO iz Bg u Crnu Goru.