9 °

max 17 ° / min 5 °

Petak

14.11.

17° / 5°

Subota

15.11.

15° / 6°

Nedjelja

16.11.

16° / 10°

Ponedjeljak

17.11.

17° / 12°

Utorak

18.11.

15° / 13°

Srijeda

19.11.

13° / 10°

Četvrtak

20.11.

13° / 10°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
SOBNOR Crne Gore: Pozivamo sve antifašiste i časne ljude da se uključe u borbu protiv povampirenog fašizma, nacionalizma i istorijskog revizionizma

Izvor: etv portal

Društvo

Comments 3

SOBNOR Crne Gore: Pozivamo sve antifašiste i časne ljude da se uključe u borbu protiv povampirenog fašizma, nacionalizma i istorijskog revizionizma

Autor: Antena M

  • Viber

SOBNOR Crne Gore najoštrije osuđuje skrnavljenje Spomenika Josipu Brozu Titu na Bulevaru Svetog Petra Cetinjskog u centru Podgorice.

„Najoštrije osuđujemo devastaciju spomeničke baštine iz antifašističke borbe u našem gradu. Na postamentu Titovog spomenika nanesena je crvena boja preko imena nekadašnjeg predsjednika SFRJ. Oštro zahtijevamo od nadležnih institucija da se otkriju počinioci ovog anticivilizacijskog čina, primjereno sankcionišu i obavijeste javnost o preduzetim mjerama“, navodi se u saopštenju.

SOBNOR Crne Gore, kao nasljednik revolucionarnih tradicija i ideja Narodnooslobodilačkog pokreta, ističe da čuva uspomenu na poginule borce NOR-a i da energično reaguje protiv svakih ataka na slobodarsku i antifašističku tradiciju.

„Pozivamo sve antifašiste i časne ljude da se uključe u borbu protiv povampirenog fašizma, nacionalizma i istorijskog revizionizma“, poručuju iz SOBNOR-a Crne Gore.

Komentari (3)

POŠALJI KOMENTAR

d vujicic

Ovo je rezultat strategije partija vlasti od 2006 do 2020.One su svoje partikularne interese poistovjećivale s interesima CG. Držali su da ono što je dobro za njih, dobro je i za CG.One su u istu čorbu udrobili dvije suprostavljene, nesjedinjive ideologije - veliko srpski fašizam i cg antifašizam - stavove i ljude koji se ne mogu i ne smiju “u istoj čorbi pomiješati.”Čudi li onda danas - otkud skrnavljenje spomeniku trostrukom narodnom heroju SFRJ!

mr

Đe žive ovi... Malo kasno, jer se fašizam propinje evo skoro pet godina... Gro onih koje podržavate, u političkom smislu, glavna su podrška i partneri ovih koji kreče i farbaju... Ili je ovo tek reda radi...

d vujicic

Je li Vam sad jasno što Crkva Srbije danas podržava fašistički projekt „Velike Srbije“ i „Srpskog sveta?“ Je li Vam jasno što se ona nikada nije „ogradila“ od teških zločina koji su činjeni u ime pravoslavlja?Posvećivanje Draže, Mace i drugih četničkih ubica nije eksces, nego zakonito čedo „logike“ koja rukovodi Crkvom Srbije u Srbiji i CG.