28 °

max 36 ° / min 22 °

Utorak

01.07.

36° / 22°

Srijeda

02.07.

37° / 21°

Četvrtak

03.07.

38° / 22°

Petak

04.07.

39° / 24°

Subota

05.07.

38° / 24°

Nedjelja

06.07.

38° / 23°

Ponedjeljak

07.07.

38° / 23°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Japanska metoda za čvrst san u vrelim noćima: Ne treba vam klima i ne košta ništa

Izvor: Pixabay

Mozaik

Comments 0

Japanska metoda za čvrst san u vrelim noćima: Ne treba vam klima i ne košta ništa

Autor: Antena M

  • Viber

Važno je i u čemu i na čemu spavate. Najbolje je da birate posteljinu od prirodnih tkanina poput lana, pamuka ili svile. Međutim, sintetička vlakna su ona u kojima se tijelo više znoji. U ljetnjim mesecima, naravno, odustanite od debelih jorgana ili ćebadi. Ako volite da budete nečim pokriveni dok spavate, neka to bude tanak čaršav.

Dva sata prije nego što planirate da odete u krevet, preskočite velike, teške obroke. Zbog toga se često osjećate tromo i više se znojite. A da ne pominjemo da ova navika ima užasan uticaj na kvalitet vašeg noćnog sna.

Stručnjaci takođe ne preporučuju spavanje sa uključenim ventilatorom. Ideja može da djeluje idealno, ali u stvarnosti često nanosi više štete. Tada rizikujete respiratorne probleme, alergije, suve oči i kožu, kao i nesanicu. Ventilator u radu može da oteža uspavljivanje ili izazove buđenje.

Pored toga, rotirajuće lopatice, koje duvaju polen i prašinu, mogu kod nekih ljudi da izazovu polensku groznicu, otežaju disanje i, kao rezultat toga, spriječe san. Pored toga, dolazi do isušivanja kože, grla, usta, što je rezultat hladnog vazduha koji se izduva. Hladan vazduh takođe može da dovede do napetosti mišića, a ujutru do grčeva i ukočenosti.

Japanska tehnika ljetnjeg spavanja

Druga metoda je ideja sa Dalekog istoka. Činjenica je da je zagrejani vazduh lakši i podiže se naviše, dok će vazduh kod poda biti hladniji. Zato se ljeti isplati preći na pod i spavati na dušeku.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR