22° / 14°

Mininalac Italije u zelenim dresovima, Španiji bod

Reprezentativci Italije izašli su na teren u susretu kvalifikacija sa reprezentacijom Grčke umjesto u tradicionalno plavim u - zelenim dresovima.

To se ni najmanje nije dopalo fudbalskoj javnosti širom Apenina, pa je zamjena standardno azurno-plavih dresova novim u sportskoj štampi nazvana "svetogrđem".

Ipak i pored toga i kritika koje su tokom proteklih dana dopirale sa svih strana, Italija je u susretu J grupe uspjela da pobinedi na "Olimpiku" u Rimu Grčku sa 2:0.

Dugo su se Italijani mučili da dođu do prednosti i to se konačno dogodilo u 63. minutu poslije jedanaesterca. Žoržinjo je bio siguran izvođač.

Italija je pobjedu potvrdila pogotkom u 78. minutu. Bio je to dobar udarac Bernardeskija sa 20 metara, lopta je završila u desnom donjem uglu gola reprezentacije Grčke.

Italija je tako ostvarila i sedmu pobjedu iz isto toliko mečeva i ubjedljivo je na čelu grupe.

U istoj grupi snage su odmjerili i Lihtenštaj i Jermenija (1:1)

Švedska je kao gost slavila na Malti sa 4:0 i sa ta tri boda izbila na drugo mnesto u grupi poslike sedam odigranih kola.

Španija je gostovala na "Ulevi" stadionu u Oslu i činilo se da će stići i do sedme pobjede u isto toliko mečeva, ali je Norveška u posljednji čas stigla do boda (1:1).

Španci su poveli u 47. minutu odličnim udarcem Saula Nigeza sa 20 metara, da bi u drugom minutu nadoknade bio dosuđen penal za domaćina koji je Džošua King pretvorio u konačnih 1:1.