13° / 8°

26.04.

16° / 8°

Real se mučio protiv trećeligaša

U terminu od 21 sat večeras je odigrano šest utakmica četvrte runde španskog Kupa kralja.

Real Madrid se propisno namučio u Salamanki gdje je pobijedio Unionistas sa 3:1.

Poveli su gosti u 18. minutu golom Gereta Bejla, ali je rezervista Romero Moriljo u 57, samo dva minuta po ulasku u igru, donio izjednačenje svom timu i veliku radost domaćoj publici.

Ipak, pet minuta kasnije Real je ponovo stekao vođstvo preko Brahima Dijaza koji je imao dosta sreće tom prilikom, a simpatična ekipa iz Salamanke nije uspjela da napravi novi podvig do kraja meča.

Konačan rezultat postavio je Dijaz svojim drugim golom u drugom minutu nadoknade vremena.

U prvoligaškom okršaju Real Sosijedad je bio bolji od Espanjola rezultatom 2:0, Viljareal je bio ubjedljiv u Đironi i slavio sa 3:0, Valensija je upisala minimalnu pobjedu nad Logronjesom u gostima, dok je Tenerife bio bolji od Valjadolida na svom terenu sa 2:1.