16° / 12°

03.05.

17° / 11°

Mekarti začarao mrežu

Fudbaleri Sautemptona savladali su Mančester siti na "Sent Meris" stadionu sa 1:0 (1:0).

Poveli su domaći igrači u 16. minutu i to na kakav način, pogriješio je Zinčenko na sredini terena, Adams mu je ukrao loptu, uputio je odmah sjajan udarac i lobovao Brazilca sa oko 40 metara udaljenosti.

Uslijedila je potpuna inicijativa Sitija, nevjerovatno je kako su domaći igrači i sjajni Aleks Mekarti "preživjeli" u 30. minutu.

Najprije je Mekarti sjajnom paradom spriječio Sterlinga da postigne pogodak, potom je do lopte došao Fernandinjo, koji je pogodio stativu, nastavio se napad Sitija nakon odbitka, Silva tuče glavom sa par metara, ponovo Mekarti sjajno brani, potom šut Sterlinga iz izgledne pozicije, ali pored gola!

Samo par minuta kasnije nova šansa za "Građane", Marez je okušao udarac, Mekarti je ponovo intervenisao.

Otišlo se na odmor sa 1:0, samo pet minuta trebalo je gostima da stvore novu priliku, ali magični Mekarti čuva mrežu i nakon pokušaja Žesusa.

Pritiskao je Siti do samog kraja, ali nije bilo promjene rezultata, iznenađujuća pobjeda Sautemptona kojim je ekipa Ralfa Hazenhitla i matematički obezbijedila opstanak u eliti.