26.05.

21° / 14°

Novi kiks Juventusa

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Juventusa remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Atalante rezultatom 2:2 u okviru 28. kola italijanske Serije A.

Prvi je na meču zaprijetio Juventus preko Miretija čiji je udarac uspio da odbrani Karneski, a onda je "Boginja" stigla do vođstva poslije sjajno pogotka Teuna Kopmajnersa.

Atalanta je odigrala sjajnu uigranu akciju iz prekida, Pašalić je poslao loptu ka Holanđaninu koji je sa ivice kaznenog prostora zakucao loptu u mrežu Šćešnog u 35. minutu.

Domaćin je u drugo poluvrijeme ušao prilično ofanzivno, pa je tako imao i priliku preko Kijeze kada se ponovo istakao Karneski, ali čuvar mreže Atalante nije mogao ništa u 66. minutu kada je sjajan pas Mekenija iskoristio Andrea Kambijaso kako bi lukavo matirao golmana.

Četiri minuta kasnije, Juve je stigao do totalnog preokreta kada je novu asistenciju Mekenija u gol pretvorio Arkadijuš Milik, pa se činilo da bi domaćin ipak mogao do trijumfa.

Tako, pak, nije mislio danas veoma raspoloženi Kopmajners koji je u 75. minutu postavio konačan rezultat.

Inter je lider sa 75 bodova, Milan ima 59, Juventus 58, Bolonja 51, dok Roma sa utakmiccom manje ima 47.