Petrovac domaćin SP u šahu

Izvor: Pixabay/Ilustracija

Ostalo

Autor: Antena M

Petrovac će od 25. oktobra do 4. novembra biti domaćin trećeg IBSA Svjetskog pojedinačnog prvenstva u šahu za osobe bez i sa smetnjama vida, saopšteno je iz Paraolimpijskog komiteta (POK).

Međunarodna federacija sporta za osobe oštećenog vida je, poslije uspješne organizacije IBSA Evropskog golbal prvenstva - A grupe, prošlog decembra u Podgorici, povjerila POK-u još jedno veliko i značajno međunarodno takmičenje.

Saopšteno je da će POK će izazovan projekat organizovati u partnerstvu sa Šahovskim savezom Crne Gore, sa kojim, kako su naveli, imaju višegodišnju uspješnu saradnju.

Takmičenje u Petrovcu okupiće više od 100 najboljih svjetskih igrača i igračica.

Crnu Goru će u Petrovcu predvoditi Predrag Nikač, koji je prošle godine na Svjetskom pojedinačnom prvenstvu za osobe bez i sa smetnjama vida na Rodosu osvojio srebrnu medalju.

Na tom šampionatu osvojio je četvrto veliko odličje.

Prethodno je osvojio zlato na šampionatu svijeta u Kaljariju 2019, a ima i zlatne medalje na prvoj tabli Olimpijade slijepih i slabovidih 2017. i prvoj tabli prve Paraolimpijade početkom februara prošle godine u Beogradu.

Prvi je šampion nezavisne Crne Gore, a četiri puta bio je državni prvak u redovnom programu.