26.04.

15° / 9°

Budućnost preko Bitighajma do prve pobjede u Ligi šampiona

Rukomet

Rukometašice Budućnosti upisale su prvu pobjedu u Ligi šampiona. Podgoričanke su u drugom kolu grupe C elitnog takmičenja savladale u gostima njemački Bitighajm 30:23. U narednom kolu 19. oktobra plave dočekuju rumunsku Vlčeu koja je juče poražena od Bresta 37:24.

Budućnost je odlučujuću prednost stekla početkom drugog poluvremena, serijom od četiri uzastopna pogotka za vođstvo od 18:12 u 34. minutu.

Prednost je tri minuta kasnije iznosila i sedam pogodaka (20:13).

Domaćin je bolje počeo meč, poveo na startu 2:0 i još tri puta imao prednost od dva gola.

Budućnost je u 16. minutu prvi put izjednačila (7:7), a pet minuta kasnije i da dođe do prednosti (10:9), koje je do poluvremena uvećala na dva gola (14:12).

Najefikasnije u podgoričkom timu bile su Đurđina Jauković i Majda Mehmedović sa po sedam, dok su po četiri gola postigle Jovanka Radičević, Barbara Lazović i Tatjana Brnović.

U ekipi Bitighajma, koja je i poslije drugog kola bez bodova, po pet pogodaka postigle su Laura Van Der Hejden, Kim Naidžinivicius i Anđela Maleštajn.

BITIGHAJM - BUDUĆNOST 23:30 (12:14)

LUDVIGZBURG - „MHP arena”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Marin i Garsija (Španija). Sedmerci: Bitighajm 3 (3), Budućnost 1 (1). Isključenja: Bitighajm 2, Budućnost 10 minuta.

BITIGHAJM: EKERLE (osam odbrana), Salamaha, VIZER 1, Lauenrot, ORDAL 3, Berger, Lerper, VAN DER HEJDEN 5, KUDLAČ-GLOC, Naidzinavičus 5 (3), Gauči, Patora, VOLER 4, MALESTAJN 5, Braun.

BUDUĆNOST: RAJČIĆ, Babović, Sando (10 odbrana), RADIČEVIĆ 4 (1), JAUKOVIĆ 7, Pletikosić, Vujović 1, Džaferović, LAZOVIĆ 4, Premović, BRNOVIĆ 4, Bulatović, Ramusović, MEHMEDOVIĆ 7, RAIČEVIĆ 3.