17 °

max 23 ° / min 14 °

Petak

23.05.

23° / 14°

Subota

24.05.

21° / 13°

Nedjelja

25.05.

20° / 12°

Ponedjeljak

26.05.

22° / 10°

Utorak

27.05.

23° / 13°

Srijeda

28.05.

24° / 15°

Četvrtak

29.05.

24° / 14°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Papa poziva da se dozvoli ulazak humanitarne pomoći u Gazu: Strašnu cijenu plaćaju djeca, stariji i bolesni

Izvor: EPA-EFE/Angelo Carconi

Svijet

Comments 0

Papa poziva da se dozvoli ulazak humanitarne pomoći u Gazu: Strašnu cijenu plaćaju djeca, stariji i bolesni

Autor: Antena M

  • Viber

Papa Lav XIV apelovao je da se dozvoli ulaz pristojne količine humanitarne pomoći u Gazu i okončaju neprijateljstva.

Papa je rekao da strašnu cijenu neprijateljstva plaćaju djeca, stariji i bolesni.

"Situacija u pojasu Gaze je sve više zabrinjavajuća i teška", kazao je papa tokom svoje redovne nedjeljne generalne audijencije na trgu Svetog Petra, prve od njegovog izbora, javlja AFP.

Njegov apel upućen je u trenutku kada je nevladina organizacija Ljekari bez granica optužila Izrael da dozvoljava ulazak "smiješno nedovoljne" količine pomoći u Gazu naspram potreba na toj teritoriji, samo da ne bi bio optužen za tjeranje stanovništva na glad, prenosi Radio Slobodna Evropa.

Papa je 11. maja već izjavio da je jako tužan zbog onoga što se dešava u Gazi i pozvao da se odmah prekinu neprijateljstva i da se dostavi humanitarna pomoć iznemoglom civilnom stanovništvu i da svi taoci budu oslobođeni, piše AFP.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR