Više desetina građana Mladenovca večeras je blokiralo Ulicu kralja Petra Prvog u toj beogradskoj opštini kako bi pružili podršku Dijani Hrki, majci mladića poginulog pri padu nadstrešnice Željezničke stanice u Novom Sadu, koja je stupila u štrajk glađu.
Okupljanje je počelo oko 20 časova, a nakon 20-ak minuta učesnici skupa prošetali su do prostorija lokalnog odbora Srpske napredne stranke (SNS), zbog informacija da će sutra šest autobusa krenuti iz Mladenovca ka Beogradu, navodno zbog okupljanja pristalica vlasti ispred Doma Narodne skupštine.
Učesnici skupa uzvikivali su pogrdne slogane upućene Vučiću. U jednom trenutku došlo je do incidenta kada se, prema riječima reporterke agencije Beta, vozač jednog automobila zaletio u okupljene koji su stajali na kolovozu.
U incidentu nije bilo povrijeđenih, jer su se okupljeni povukli na trotoar, a policija je zaustavila i legitimisala vozača.
Skup obezbjeđuje desetak policajaca.

Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR