22 °

max 22 ° / min 10 °

Petak

09.05.

22° / 10°

Subota

10.05.

21° / 11°

Nedjelja

11.05.

20° / 11°

Ponedjeljak

12.05.

21° / 12°

Utorak

13.05.

19° / 10°

Srijeda

14.05.

19° / 8°

Četvrtak

15.05.

19° / 8°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Vlaović - Tokarčuk: Književno stvaralaštvo doprinosi jačanju kulturnih veza

Izvor: MKM

Kultura

Comments 0

Vlaović - Tokarčuk: Književno stvaralaštvo doprinosi jačanju kulturnih veza

Autor: Antena M

  • Viber

Nacionalnim programom razvoja kulture Crna Gora nastoji da unapređuje saradnju u oblasti književnosti i kulture, saopšteno je nakon sastanka ministarke kulture i medija Maše Vlaović i istaknute poljske književnice i dobitnice Nobelove nagrade za književnost Olge Tokarčuk.

Tokom značajnog susreta na Cetinju, ministarka Vlaović izrazila je duboko poštovanje prema književnom stvaralaštvu Tokarčuk, istakavši da je susret s jednom od najvažnijih autorki današnjice izuzetna čast za Crnu Goru, saopšteno je iz Ministarstva. 

“Naša zemlja se ponosi svojim velikim piscima i vladarima, čije nasljeđe ostavlja dubok trag u svijetu književnosti”, istakla je Vlaović, govoreći o bogatoj crnogorskoj kulturnoj sceni.

Poljska književnica danas je na Cetinju obišla i muzeje, koji čuvaju važan dio kulturnog nasljeđa i istorije Crne Gore.

Olga Tokarčuk, rođena je 1962. godine u Sulehuvu u Poljskoj.

Višestruko je nagrađivana književnica i intelektualka čija djela istražuju duboke teme ljudske prirode i društva. Njeno književno djelo obuhvata romane, priče, eseje i druge forme književnog izraza. Nobelova nagrada za književnost 2018. godine dodijeljena joj je zbog izuzetnog doprinosa svjetskoj književnosti i hrabre angažovanosti u pitanjima društvene pravde.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR