18 °

max 26 ° / min 17 °

Nedjelja

01.06.

26° / 17°

Ponedjeljak

02.06.

25° / 16°

Utorak

03.06.

26° / 16°

Srijeda

04.06.

27° / 17°

Četvrtak

05.06.

28° / 18°

Petak

06.06.

29° / 18°

Subota

07.06.

30° / 20°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
U Podgorici održan Čas bezbjedne vožnje za motocikliste

Izvor: Uprava policije

Podgorica

Comments 1

U Podgorici održan Čas bezbjedne vožnje za motocikliste

Autor: Antena M

  • Viber

U okviru kampanje „Maj – mjesec bezbjednosti u drumskom saobraćaju”, Uprava policije je, u saradnji sa udruženjima motociklista, auto-školama, privrednim subjektima, Zavodom za hitnu medicinsku pomoć i Službom zaštite i spašavanja Glavnog grada, u subotu 17. maja na parking prostoru SC “Morača”, realizovala edukativni “Čas bezbjedne vožnje za motocikliste” sa ciljem podizanja nivoa saobraćajne kulture i bezbjednosti.

Kako je saopšteno iz Uprave policije, fokus aktivnosti bio je na edukaciji svih učesnika u saobraćaju, a naročito motociklista, koji se svrstavaju među najugroženije kategorije učesnika u saobraćaju. Tokom časa, prisutni su imali priliku da praktično obnove i usavrše svoja znanja u upravljanju motociklom kroz poligonske radnje, kao i iz oblasti pružanja prve pomoći i korišćenja opreme za spašavanje u slučaju saobraćajnih nezgoda.

"Aktivnost predstavlja značajan doprinos unapređenju opšte bezbjednosti u saobraćaju, budući da su edukativni sadržaji bili osmišljeni tako da doprinesu povećanju nivoa znanja, vještina i spremnosti za odgovorno učešće u saobraćaju", ističu iz policije.

Uprava policije, kako zaključuju, nastavlja sa sprovođenjem preventivnih i edukativnih aktivnosti u cilju unapređenja opšte bezbjednosti u saobraćaju i smanjivanja rizika od saobraćajnih nezgoda, kroz jačanje svijesti i odgovornosti svih učesnika u drumskom saobraćaju.

Komentari (1)

POŠALJI KOMENTAR

daka

Pripadnici Uprave policije ne poznaju osnovna saobracajna pravila,ne znam kako ce oni nekog obuciti.