16 °

max 18 ° / min 8 °

Nedjelja

18.05.

18° / 8°

Ponedjeljak

19.05.

19° / 10°

Utorak

20.05.

22° / 12°

Srijeda

21.05.

21° / 15°

Četvrtak

22.05.

19° / 15°

Petak

23.05.

20° / 14°

Subota

24.05.

21° / 13°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Živković: Cilj popisa je etnički inženjering, kažnjavanje građana nije moguće

Izvor: DPS

Politika

Tag Video
Comments 6

Živković: Cilj popisa je etnički inženjering, kažnjavanje građana nije moguće

Autor: Antena M

  • Viber

V.d. predsjednika DPS-a Danijel Živković saopštio je na konferenciji za novinare da je juče postalo svima jasno da je cilj popisa etnički inženjering. 

"Ako na to dodamo i najavu da će građani biti kažnjavani onda je jasno da se i Monstat stavio u tu ulogu. To nema veze sa istinom niti je po Zakonu o popisu, takvo kažnjavanje nije moguće", kazao je Živković. 

DPS će čekati do kraja dana odgovor na zahtjeve koje su ranije uputili, ako toga ne bude biće predloženo Glavnom odboru da se popis bojkotuje, kazao je Živković. 

Ponovio je da je cilj etnofederalizacija Crne Gore. 

"Ovo je pitanje opstanka građanskog karaktera društva", kazao je on. 

Dodaje da je riječ o etničkom inženjeringu sa već pripremljenim podacima, koje samo treba prenijeti na papir. 

Glavni odbor DPS-a bi trebalo da bude u srijedu, istakao je Živković. 

Podsjetio je i da su nacionalni savjeti manje brojnih naroda apelovali na odgađanje popisa.

"Znači ne postoji povjerenje u proces", istakao je Živković. 

Konferenciju za medije pogledajte na linku ispod: 

Komentari (6)

POŠALJI KOMENTAR

montenegrin

Nista ne cekajte, pozovite na kolektivni bojkot dok ne bude kasno!!! Nema cekanja iz iskutstva nam je dobro poznato stodritanga moze i hoce da uradi! Ako hocemo Crnu Goru da zivi onda na okup slozno i bez nagadjanja i ubjedjivanja bojkot i protesti! druge alternative nemamo! Zivjela Crna Gora!!!!

Katunjanin

O kakvom kaznjavanju gradjana je prica. Moja imovina registrovana je u Katastar ,bankovni racun je na banci i to je evidencija a ne ono sto pojedinac izjavi . I ko je taj da mi upane u kucu i da pretresa po mojoj istoriji ili po imovnom stanju ,zvanju .To moze samo na dobrovoljnoj bazi.

Golijan

Pa sta cekate? Da vam se Prle Peric izvini? Stvarno vi ne trebate da budete u opoziciji vec u duboku ilegalu. Juce onaj prica gluposti u sred Podgorice mene kao Srbina je sramota toga a vi nista kao da ne postojite. Vi ste iskreno i stvorili ovakvu situaciju sa crkvom i popovima.