Miloš Pižurica (PES) pitao je na današnjoj sjednici Skupštine vicepremijera Nika Đeljošaja zbog čega se toliko zalaže za ukidanje neradne nedjelje.
„Nejasni su mi vaši motivi da 50.000 radnika izgube to teško stečeno pravo“, naglasio je on.
Pižurica je potom kazao kako mu je Đeljošaj dobacio da je nekulturan.
„Nijesam nekulturan, a drugo – i da sam bio, Đeljošaj nije ovdje da mene vaspitava“, dodao je Pižurica.
Đeljošaj mu je odgovorio kako razumije ako su u pitanju lični animoziteti.
"Ja vas pozivam da se pristojno ponašate. Nema potrebe da se obraćate na tako nepristojan i nekulturan način. Rekli ste mi da ponižavam građane i mnogo toga drugog, eto istrpio sam, a sad me pustite da odgovorim", kazao je on, na šta je Pižurica negodovao.
On je potom predočio šta misli o ukidanju neradne nedjelje.
"Moj stav je da treba omogućiti da se radi, ali u skladu sa zakonom. Tačno se zna koliko se sati može nedjeljno raditi i ko je nadležan da to isprati. Jesam za poštovanje svih radničkih prava", rekao je Đeljošaj.
Pižurica je kazao kako nema nikakvih ličnih animoziteta.
"Nemam ništa protiv Nika Đeljošaja, već protiv vicepremijera koji ne radi dobro svoj posao“, istakao je on.
Kazao je kako Đeljošaj nije uradio ništa na planu poboljšanja prava radnika.
Mugoša: Iz PES-a su me zvali da budem dio vlasti
Nakon toga, uslijedila je diskusija Pižurice i Borisa Mugoše (SD).
Tom prilikom, Mugoša je kazao kako su ga iz PES-a zvali da bude dio vlasti.
„Zvali ste me da budem dio vlasti. Porazgovarajte sa onima koji donose odluke u vašoj partiji, jer znam što su pričali sa mnom“, rekao je Mugoša.
Peroni
Djeljosaju evo odma da ti kazem da ima masu radnika koji rade na trafike bez slobodnog dana. Dje je ta inspekcija? Sto to ne isprate? A kamo li da ispratite 50.000 ljudi koji rade u markete (ako omogucite radnu nedelju)