Pokret Evropa sad najavio je da će pokrenuti inicijativu za smjenu predsjednika Opštine Bijelo Polje Petra Smolovića.
Petrić: PES će pokrenuti inicijativu za smjenu Smolovića
25.10.2025. 19:35
Kako je kazao odbornik PES-a Dražen Petrić, razlog inicijative je što Smolović, koji je na toj funkciji od 2017. godine nije imao, tvrdi, viziju za ekonomski ambijent i da je Opština nazadovala u pogledu indeksa razvijenosti lokane samouprave.
Reagovao je i Smolović, čiju izjavu prenosimo integralno:
"Iako je usvojen rebalans budžeta najveći u istoriji Bijelog Polja od 28 miliona eura, koji je dupliran u mom mandatu (2018. iznosio 14 miliona eura) bez 1 eura novih zadužeenja za 7 godina, Petrić sad pokreće neku inicijativu, a jasno je i zašto.
Shvatam ličnu ljutnju gospodina Petrića zbog oduzimanja nagrade Radovanu Karadžiću, ali Evropa i Radovan ne idu zajedno, jednoga se morate odreći gospodine Petriću.
Šta sam ja u mandatu, a šta ste Vi za pola decenije doprinijeli Bijelom Polju, sa zadovoljstvom ćemo raspraviti pred odbornicima i građanima.
Ja ne bježim ni sa sjednica Skupštine ni iz Bijelog Polja kad su ključne teme na dnevnom redu", naveo je Smolović u izjavi za Antenu M.

d vujicic
Anticrnogorstvo bgd kao i cg politika od 2006 da ne pominjemo ovu od 2020 učvršćena je na anticrnogorstvu.Sve što je bilo potrebno, te i ove vlasti su učinile da oduče Crnogorce od crnogorstva! Taj SS činilac se i sad nalazi i u bgd i u pg.Ništa rječitije ne govori o tom odnosu od činjenice da je vlast poslije AB kontrarevolucije nagradila karadžića a zatim i ćosića.Ona je ovim činom legitimirala svoj negatorski odnos prema cg naciji, a od sebe otklonila obavezu da bude cg.
Mila K
Đetišta iz pes nikako da nauče šta znači služiti i voljeti Crnu Goru.