Film "F1", u kojem je glavnu ulogu ostvario Bred Pt, na putu je da postane ljetni blokbuster jer je zaradio više od 144 miliona dolara tokom posljednjeg vikenda.
Kako pišu strani mediji, procjenjuje se da je sportska drama o Formuli 1, u prvom vikendu prikazivanja u Sjevernoj Americi zaradila više od 55,6 miliona dolara, a širom svijeta zaradila je više od 144 miliona dolara.
S tim brojkama, film "F1" postao je Appleovo najveće otvaranje do sada, a prema riječima šefa distribucije Warner Brosa, Bred Pit je veoma zaslužan za to.
Warner Bros koji je sarađivao s Appleom kako bi distribuirao "F1", očekivao je da će se film "dobro prodati" izvan SAD-a s obzirom na međunarodnu popularnost naslovnog sporta.
"Pitt je bio 'tajni sastojak filma', rekao je Jeffrey Goldstein, šef distribucije Warner Brosa.
Nakon globalnog debija "F1", voditelj Applea Zack Van Amburg govorio je o "izvanrednom" vikendu premijere filma.
"Izvanredan debi filma odražava i uzbuđenje Formule 1 i duboko emotivnu i zabavnu priču koju su stvorili svi glumci i kreativni tim. Njihova predanost i inovativnost potaknule su nezaboravno filmsko iskustvo", poručio je.
Podsjećamo, u filmu "F1", Pit glumi Sonija Hajesa, propalog vozača Formule 1, kojeg regrutira njegov dugogodišnji prijatelj i bivši suigrač Ruben Servantes (Havier Bardem), a on se pridružuje timu Formule 1 APXGP, koja se bori za opstanak, gdje se sukobljava s bahatim vozačem Džošuom Pirsom (Damson Idris) dok pokušava prvi put ikada dovesti tim do pobjede.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR