24 °

max 27 ° / min 16 °

Nedjelja

24.08.

27° / 16°

Ponedjeljak

25.08.

29° / 16°

Utorak

26.08.

29° / 19°

Srijeda

27.08.

32° / 19°

Četvrtak

28.08.

33° / 21°

Petak

29.08.

33° / 22°

Subota

30.08.

29° / 20°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Kupio najstariji putnički brod na svijetu – i potrošio 18 miliona dolara pretvarajući ga u hotel

Izvor: Pixabay, ilustracija

Mozaik

Tag Video
Comments 0

Kupio najstariji putnički brod na svijetu – i potrošio 18 miliona dolara pretvarajući ga u hotel

Izvor: RTS

Autor: Antena M

  • Viber

Brod na parni pogon „Medina“, porinut 1914. u Virdžiniji, tokom više od stoljeća imao je razne uloge – prevozio je robu, služio u Drugom svjetskom ratu, bio putnički brod, krstarica, misionarski brod i ploveća biblioteka. Tokom karijere oplovio je preko 360.000 nautičkih milja i posjetio više od 100 zemalja. Preživio je i teroristički napad muslimanskih separatista na Filipinima 1991. kada su poginula dva misionara.

Pretvaranje u hotel

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели dk.kurniawan | drone pilot (@dk.kurniawann)

Danas, pod imenom „Dulos fos“ (Sluga svjetlosti), brod stoji na kopnu indonezijskog ostrva Bintan, gdje ga je singapurski biznismen Erik Sou pretvorio u luksuzni hotel vrijedan 18 miliona dolara. Brod je postavljen na umjetno poluostrvo u obliku sidra, a njegov propeler i čelični trup, stariji od stotinu godina, potpuno su vidljivi.

Unutra se nalazi oko 100 kabina i apartmana. Neki imaju kružne prozore, dok drugi imaju metalna vrata koja vode na privatne balkone. Zadržani su mnogi originalni detalji – čamci za spašavanje, stara mašinska soba, zakovice i dio originalnih kabina. Gosti šetaju palubama i često se fotografišu u pozu iz filma Titanik na pramcu broda.

Ogroman inženjerski poduhvat

Pretvaranje broda u hotel bio je izazov: brod od 6.800 tona izvlačen je na kopno sedam sedmica pomoću vazdušnih jastuka i vitlova. Unutrašnjost je rekonstruisana sa modernim standardima – vodovod, elektrika, liftovi i sigurnosne mjere – ali sačuvani su istorijski elementi. Sou tvrdi da su sve promjene reverzibilne, pa brod u budućnosti može ponovo da plovi.

Zanimljivosti

Brod je oplovio 360.000 nautičkih milja i posjetio preko 100 zemalja.

Originalna mašinska soba i čamci za spašavanje ostali su netaknuti.

Kabine koštaju od 105 do 235 dolara po noćenju.

Gosti doživljavaju „morsku bolest“ kada pogledaju kroz prozore na more, što dodaje autentičan osjećaj plovidbe.

Sou svoj brod naziva „velikom starom damom mora“ i vjeruje da može da traje još barem sto godina, čuvajući istoriju i luksuz pod jednim krovom.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Doulos Phos The Ship Hotel (@doulosphostheshiphotel)

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR