Pripadnici MUP Srbije, u saradnji sa makedonskom policijom, uhapsili su osam članova organizovane kriminalne grupe, među kojima je i njihov vođa Milan Zarubica.
Kako se navodi, grupa je uhapšena nakon višemjesečne istrage zbog proizvodnje i distribucije sintetičke droge amfetaminskog tipa.
Potpredsjednik vlade i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović je, povodom zajedničke akcije srpske i makedonske policije, istakao da je ovo jedan od najboljih rezultata u zapljeni sintetičke droge.
"Veoma je dobro što je uhapšen Milan Zarubica, jer se on smatra jednim od najvećih kreatora sintetičkih droga, a na ovim prostorima bio je poznat po ovoj djelatnosti i ranije", rekao je Stefanović.
U makedonskom gradu Tetovu otkrivena je ilegalna laboratorija za proizvodnju sintetičkih droga, sa pogonom za tabletiranje, a zaplenjeno je i oko 300 kilograma amfetaminskih tableta.
Na teritoriji Makedonije i Srbije uhapšeni su organizator kriminalne grupe M. Z. (49) i još sedam državljana Srbije i Makedonije B. Z. (36), S. K. (55), A. H. (53), S. Š. (40), I. Š. (52), A. M. (30) i Z. D. (55) zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivična djela udruženje radi vršenja krivičnih djela i neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR