03.05.

17° / 11°

Kraj za Budućnost, plavi i pored dobre igre eliminisani od Sarajeva

FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti poraženi su u Zenici od Sarajeva 2:1 u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Sarajevo će u plej-of rundi igrati protiv Seltika iz Glazgova koji je bio bolji od Rige 1:0.

Budućnost je odigrala dobro, kod 1:1 imala je nekoliko odličnih prilika, međutim, stigla ih je kazna za promašaje.

Domaćin je poveo golom Benjamina Tatara u četvrtom minutu. Izjednačio je Panajotis Moraitis u 44, a pitanje pobjednika riješio je Matijas Fanimo u 67. minutu.

Sarajevo je od 75. minuta igralo sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Amar Rahmanović.

Sarajevo - Budućnost 2:1 (1:1)