02.05.

23° / 15°

Budućnost nastavila seriju pobjeda

FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti ostvarili su pobjedu u 12. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je na Gradskom stadionu savladala Iskru iz Danilovgrada 3:1 i šestim trijumfom preuzela drugo mjesto na tabeli.

Domaćin je poveo golom Lazara Mijovića u 16. minutu.

Iskra je do izjednačenja došla autogolom Vladana Adžića u 28. minutu.

Novo vođstvo zvaničnom šampionu donio je vodeći strijelac lige, Igor Ivanović u 59. minutu.

Sve dileme riješio je Šaleta Kordić u 83. minutu.

Sutjeska je u Beranama pobijedila plavsko Jezero 2:0 i upisala desetu pobjedu ove sezone.

Nikšićki tim poveo je golom Augusta u 23, a konačan rezultat postavio je Vladan Bubanja u trćem minutu sudijske nadoknade.

Bez pobjednika završen je duel Rudara i Dečića, koji su u Pljevljima igrali 1:1.

Ekipa iz Tuzi povela je golom Iljira Camaja u 43. minutu. Bod domaćinu donio je Vuk Striković u 49. minutu.

Pobjednika nije bilo ni u Golubovcima, gdje su
Zeta i Petrovac igrali 1:1.

Petrovac je poveo golom Zorana Mikijelja u 33. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Ivan Vukčević 51. u minutu.

Istim rezultatom završen je i meč između Podgorice i Mornara (1:1).

Vođstvo domaćinu donio je Jovan Vujović u 40. minutu. Izjednačio je Jovan Pajović pet minuta kasnije i postavio konačan rezultat.

Sutjeska je, nakon 12. kola, vodeća na tabeli sa 32 boda i ima 11 više od drugoplasirane Budućnosti.

Iskra je treća sa 20, Petrovac je osvojio 19, a po bod manje Dečić i Mornar.