16° / 13°

03.05.

15° / 11°

Marušić sa Laciom osvojio Kup Italije

Fudbaleri Lacija su savladali Atalantu u finalu Kupa Italije i osvojili sedmi trofej tog takmičenja u istoriji kluba.

Rimljani su slavili rezultatom 2:0, a do prednosti su došli golom Sergeja Milinković-Savića u 82. minutu.

Do tog trenutka Lacio nije uputio nijedan šut u okvir gola protivnika, iako je imao veći posjed lopte, Atalanta je bila bliža golu, što je u pet navrata spriječio čuvar mreže Tomas Strakoša.

Konačan rezultat je postavio Hoakin Korea, poslije spektakularnog kontranapada u kom je nanizao nekoliko fudbalera Atalante i na kraju rutinski poslao loptu u gol.

Crnogorski reprezentativac u ekipi Lacija Adam Marušić odigrao je svih 90 minuta, i zaradio žuti karton.