23° / 14°

01.05.

20° / 15°

Trijumf Holanđana, Rusi i Škoti ubjedljivi

Fudbaleri Holandije ostvarili su pobjedu u meču kvalifikacija za Evro 2020. Oni su kao gosti pobijedili Belorusiju sa 2:1 (2:0).

Holanđani su tako stigli do petog trijumfa u grupi iz šest susreta i sada se nalaze na čelu tabele C grupe sa 15 bodova.

Na gostovanju u Minsku, izabranici selektora Ronalda Kumana odradili su veliki posao u prvih 45 minuta kada su postigli dva gola. Oba puta strijelac je bio vezista Liverpula Džordžinio Vajnaldum. U drugom dijelu, domaći tim je zaigrao nešto bolje, a sve što su uspjeli da urade je pogodak Stanislava Draguna u 54. minutu za konačnih 1:2.

U E grupi Mađarska je bila bolja od Azerbejdžana (1:0), a jedini gol na utakmici postigao je Mihalji korhut u desetom minutu susreta.

U grupi I odigrana su dva meča u popodnevnom terminu. Rusija je bila veoma ubjedljiva na gostovanju Kipru, "zbornaja komanda" je slavila sa ubjedljivih 5:0.

Denis Čerišev je u devetom minutu otvorio seriju, koji je u 23. minutu nastavio Magmed Ozdoev. U drugom poluvremenu izabranici selektora Stanislava Čerčesova nisu spuštali nogu sa papučice gasa. Prvo je Artjom Dzjuba u 79. minutu postigao treći gol za Ruse, da bi se deset minuta kasnije u strijelce upisao i Aleksander Golovin.

Konačno u drugom minutu nadoknade vremena Denis Čerišev je postigao svoj drugi, a peti gol za Rusiju koja je sa sedam pobjeda iz osam mečeva na drugom mjestu. Prethodno tokom dana Beliga je pobijedila u Kazahstanu sa 2:0.

Takođe, u I grupi, Škotska je sa 6:0 kao gost savladala San Marino.