21° / 12°

14.05.

21° / 13°

Kiks Juventusa, Ronaldo i drugovi poraženi od Verone

Aktuelni šampion i lider na tabeli Juventus poražen je večeras na ''Bentegodiju'', gdje je domaća Verona poslije preokreta u finišu meča slavila sa 2:1!

Tako će u neđelju Inter protiv Milana i Lacio protiv Parme moći da u slučaju trijumfa šampionsku trku učine superzanimljivom.

Ronaldo je u 65. minutu meča protutnjao u kazneni prostor domaćina, prevario svog čuvara i potom poslao precizan udarac u mrežu golmana Marka Silvestrija - 0:1.

Ovaj Ronaldov gol ulazi u istoriju Juventusa, jer je postao prvi igrač Juventusa koji je postizao golove u deset uzastopnih mečeva u Seriji A!

Mnogi su pomislili da je tada Juventus prelomio meč u svoju korist, ali od tog trenutka sve se promijenilo u korist Verone!

Igrao se 76. minut, konfuzija u odbrani Juventusa, Borini se prošetao kroz kazneni prostor i iskosa sa lijeve strane savladao Šćešnjija - 1:1!

Deset minuta kasnije potpuni preokret - Bonućija je lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru Juventusa i poslije još jedne konsultacije sa VAR-om, sudija je pokazao na bijelu tačku.

Siguran realizator jedanaesterca bio je Pacini, koji donosi ogromna tri boda ekipi Verone - 2:1!