22° / 13°

02.05.

22° / 14°

Totenhem poslije penala eliminisao Čelsi!

Fudbaleri Totenhema pobijedili su Čelsi poslije penala u osmini finala Liga kupa, u regularnom toku bilo je 1:1.

Tragičar "plavaca" bio je Mejson Maunt koji je u petoj seriji promašio jedaneasterac, odnosno Loris ga je odbranio.

Do tog trenutka fudbaleri obje ekipe bili su perfektni, međutim ofanzivni vezni Čelsija nije uspio da savlada Francuza i Sparsi prolaze u četvrtfinale.

"Plavci" su dominacija u posjedu uspjeli da iskoristi u 19. minutu. Aspilikueta je poslao dobru loptu ka Verneru, a Njemac je snažnim udarcem savladao Lorisa. Izjednačio je i odveo svoj tim u produžetke Lamela u 83. minutu.

Kako u produžecima nije bilo golova, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca koji su pripalu Murinjovoj ekipi 5:4.