12° / 8°

26.04.

17° / 10°

Junajted preokretom do ubjedljive pobjede

Junajted je dobio Njukasl 4:1 u gostima u 5. kolu Premijer lige, iako su gosti gubili već od drugog minuta.

Luk Šou nespretno reaguje već u drugom minutu i matira De Heu za vođstvo "svraka".

Osporavani kapiten Megvajer donosi 1:1 u 23. minutu. Štoper odlično pogađa glavom poslije kornera.

Nastavlja Junajted sa pritiskom, ponovo Megvajer a onda jedna od ljepših akcija u ovom kolu. Kombinovali su Bruno Fernandeš i Van de Bek, Mata pronalazi Rašforda koji šalje do Fernandeša, pređašnji tragičar na prelijep način konačno pogađa za 2:1 u 86. minutu.

Van Bisaka ovnerava pobjedu u gostima, prvi gol defanzivca u PL za 3:1 i tri boda za "đavole". Na kraju, Rašford koristi asistenciju Fernandeša za 4:1 u nadoknadi vremena.