24° / 15°

01.05.

23° / 15°

Velika pobjeda PSŽ-a u Minhenu, Čelsi na korak od polufinala

Fudbaleri PSŽ-a savladali su Bajern u Minhenu 3:2, dok je Čelsi kao gost savladao porto u Sevilji 2:0 u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

PSŽ je poveo golovima Mbapea u 3. i Markinjosa u 28. minutu. Do kraja poluvremena smanjio je Čupo Moting, da bi u 60. Miler pogodio za izjednačenje. Međutim, na scenu je ponovo stupio Mbape koji osam minuta kasnije donosi veliku pobjedu Francuzima.

BAJERN - PARI SEN ŽERMEN 2:3 (1:2)

/Čupo Moting 37, Miler 60 - Mbape 3, 68, Markinjos 28/

Minhen. Stadion: Alijanc arena.

Sudija: Mateu Lahoz (Španija).

Bajern: Nojer - Pavar, Zule (od 42. Boateng), Alaba, Ernandez - Gorecka (od 33. Dejvis), Kimih - Sane, Miler, Koman - Čupo Moting.

Pari Sen Žermen: Navas - Dagba, Markinjos (od 30. Erera), Kimpembe, Dijalo (od 46. Baker) - Gej, Danilo - Di Marija (od 71. Ken), Nejmar, Draksler, Mbape.

Čelsi je praktično osigurao plasman među četiri najbolja tima Evrope, slavili su golovima Maunta u 32. i Čilvela u 85.

Real je juče u Madridu savladao Liverpul 3:1, dok je Mančester siti na svom stadionu slavio protiv Borusije iz Dortmunda 2:1.

Revanš mečevi na programu su 13. i 14. aprila.

Real Madrid - Liverpul 3:1 (2:0)