16° / 12°

03.05.

17° / 11°

Goleada u Moskvi u trijumfu Lestera

Fudbaleri Lestera savladali su Spartak iz Moskve na gostovanju u Rusiji rezultatom 4:3.

Fudbaleri domaće ekipe stigli su do dva gola prednosti preko Soboleva i Larsona.

Naročito je taj gol Šveđanina bio nezgodan s obzirom na to da je pao u 44. minutu, pred sam odlazak na pauzu.

Međutim, Lester je ipak stigao da odgovori do kraja prvog dijela igre. Samo minut kasnije bio je precizan Petson Daka, pojačanje ovog ljeta iz Salcburga, koji je dao gol i za vikend protiv Junajteda. Tada je postao prvi Zambijac koji je postigao gol u Premijer ligi.

Već do 53. minuta Zambijac je na svom kontu imao het-trik. On je postao prvi Zambijac i igrač Lestera, ne računajući kvalifikacije, koji je postigao tri gola na jednoj utakmicu u okviru UEFA takmičenja.

Taj rekord je popravio još jednim golom u 79. minutu za 4:2. Do kraja meča Spartak je uspio da uzvrati drugim golom Soboleva, ali nedovoljno za dramu u finišu.