38° / 22°

02.08.

36° / 22°

Sjajan meč u Londonu: Arsenal srušio Junajted

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Mančester junajted 3:2, u 21. kolu Premijer lige.

Na "Emirejtsu" je viđen fenomenalan fudbal, pet golova i još puno uzbuđenja ispred oba gola.

Iako je domaća ekipa od starta diktirala ritam, prvi su do pogotka došli “đavoli”.

Minijatura Markusa Rašforda, koji je najprije sjajno driblao, a potom snažno šutirao i pogodio mrežu Arsenala sa preko 20 metara u 17. minutu.

Sedam minuta kasnije izjednačio je Edi Enketija, da bi preokret golčinom iz velike daljine kompletirao Bukajo Saka u 53. minutu.

Poslije kornera za Junajted, najspretniji u kaznenom prostoru Arsenala bio je Lisandro Martinez i pogodio za 2:2.

U nastavku meča inicijativa domaćih, stativa Sake i na kraju pogodak u 90. minutu.

Junak domaćih bio je Edi Enketija na dodavanje Martina Odegarda.

Tim Mikela Artete tako sada ima pet bodova više od Sitija, uz meč manje, a čak 11 poena viška u odnosu na Mančester junajted koji je otpisan iz ove trke.