23° / 17°

02.05.

23° / 15°

Barsa srušila Real i došla na korak od titule

Fudbaleri Barselone savladali su Real Madrid u El klasiku u okviru 27. kola španske LaLige rezultatom 2:1 (1:1).

Bila je ovo 100. pobjeda Barselone nad Realom u takmičarskim utakmicama, ali još važnije je to što je stekla ogromnih 12 bodova više u odnosu na najvećeg rivala.

Na taj način katalonski tim je stavio obje ruke na trofej, jer je sada teško vjerovati da bi "kraljevi" mogli da stignu prvoplasiranog rivala.

A nije moglo bolje da počne za Madriđane koji su poveli u 9. minutu kada je nesrećno sopstvenu mrežu zatresao Arauho.

Domaćin se u finišu prvog poluvremena zasluženo vratio u meč i izjednačio.

Ispostavilo se da je konačan rezultat postavio Serđi Roberto u 45. minutu.

Real je bio najbliži da opet povede desetak minuta prije kraja kada je pogodio Asensio.

Taj gol je, ipak, poništen zbog ofsajda veziste “kraljevskog kluba”, a finiš je pripao domaćinu.

Kada je izgledalo da neće biti pobjednika, Kesi je matirao Kurtou i počelo je veliko slavlje na “Nou kampu”.