25.04.

16° / 8°

Budućnost prvak Crne Gore, Jezero izborilo opstanak!

Comments 4

Fudbaleri Budućnosti osvojili su titulu prvaka Crne Gore! Podgoričani su u posljednjem kolu savladali Mornar u Baru 1:0, slavila je i Sutjeska protiv Arsenala identičnim rezultatom, ali je ekipa Miodraga Džudovića osvojila pehar zahvaljujući boljem međusobnom skoru sa Nikšićanima.

Gol vrijedan trofeja za Budućnost postigao je Petrović u 7. minutu. Pirovu pobjedu Sutjesci donio je Grivić u 75.

To je podgoričkom timu šesta titula prvaka, nakon što je najbolji bio i 2008, 2012, 2017, 2020. i , 2021. godine.

Veliku pobjedu upisalo je Jezero protiv Dečića od 2:1, tim trijumfom ekipa iz Plava je obezbijedila opstanak u Meridianbet Prvoj crnogorskoj ligi. Domaći tim poveo je preko Redžepagića, a gosti su izjednačili preko Vušurovića u 71. minutu. Osam minuta kasnije veliku pobjedu Jezeru donio je Škrijelj.

Iz lige je ispala Iskra, Rudar i Mornar igraće u baražu za opstanak. Plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona obezbijedila je Budućnost, dok će kvalifiakcije za Ligu konferencija pored Sutjeske igrati Arsenal i Dečić.