02.08.

37° / 23°

Liga šampiona: Remi u Milanu, Lajpcig krenuo pobjedom

Izvor: PA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana i Njukasla remizirali su rezultatom 0:0, dok je RB Lajpcig kao gost pobijedio Jang Bojs 1:3 na startu nove sezone Lige šampiona.

Milan je doslovno opsijedao gol Njukasla, koji je večeras bio začaran. Domaći tim je napadao, stvarao šanse i prosto je nevjerovatno kako je Njukasl izdržao.

Njukasl je odolijevao, nije imao nijedan udarac u okvir gola, ali to im nije bilo ni toliko bitno, jer je Poup ostao nesavladan.

U drugom meču, RB Lajpcig je opravdao ulogu favorita i pobijedio Jang Bojs u gostima rezultatom 3:1.

Njemci su poveli već u trećem minutu kada je Raum asistirao za Simakana za 0:1. Jang Bojs je uzvratio u 33. minutu kada je Elia iskoristio asistenciju Ugrinića za 1:1.

Lajpcig je u 74. minutu došao ponovo u vođstvo, Kampd je bio asistent, a Šlager strijelac preciznim udarcem sa skoro 30 metara za 1:2.

U nadoknadi vremena Šeško je ušao u istoriju Lajpciga kao najmlađi strijelac u istoriji kluba u Ligi šampiona.