02.08.

36° / 22°

Štutgart izbacio Dortmund iz Kupa, Bajer siguran

Izvor: Profimedia

U derbi utakmici osmine finala njemačkog Kupa fudbaleri Štuttgarta su pred svojim navijačima svladali dortmundsku Borusiju s 2-0.

Novu odličnu utakmicu ove sezone odradio je Štutgart koji je, nakon brojnih prilika, poveo u 54. minutu. Lijepa akcija domaćina okončana je golom Girasija. Nakon toga su uslijedile brojne šanse na obje strane. Postigla je Borussia (D) pogodak za 1-1, ali je poništen zbog ofsajda, dok je dvoboj odlučen u 77. minutu. Tada je za 2-0 pogodio Katompa Mvumpa.

Ranije tijekom dana su fudbaleri Bajera, vodeći na tabeli Bundeslige, izborili prolaz u četvrtfinale nakon domaće pobjede 3-1 protiv Paderborna.