08.05.

22° / 13°

Nova pobjeda Leverkuzena

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Bajera savladali su u Leverkuzenu ekipu Majnca rezultatom 2:1 u okviru 23. kola njemačke Bundeslige.

Izabranici Ćavija Alonsa ostvarili su još jednu pobjedu kojom su u najmanju ruku zadržali prednost od devet bodova u odnosu na Bajern, ali ako Bavarci ne pobijede, ostaće dvocifrena.

Sve je počelo idealno po "Farmaceute" koji su poveli već u trećem minutu fantastičnim golom Granita Džake, ali je Majnc uzvratio samo pet minuta kasnije zahvaljujući Dominiku Koru.

Krenuli su napadi Bajera koji je prijetio preko Hofmana, na drugoj strani šutirao je i Kor, a nervoza je rasla iz minuta u minut jer je Leverkuzen želio gol po svaku cijenu.

Domaćin je poslije nekoliko opasnih napada i uspio da probije led, a najzaslužniji za to bio je zapravo golman gostiju Centner koji je užasno reagovao na udarac Andriha i praktično poklonio gol Leverkuzenu u 68. minutu.

Nakon što je Ngankam ostao sa igračem manje, postalo je jasno da će Bajer upisati novu pobjedu i pobeći Bajernu na plus 11.

Majnc ostaje pretposljednji u Bundesligi sa 15 bodova.